4 דגשים בבחירת יין איכותי אונליין

3 ב-109.9
39.90
מחיר ל100 מ"ל: 5.32
2 ב-109.9
59.90
מחיר ל100 מ"ל: 7.99
3 ב-109.9
39.00
מחיר ל100 מ"ל: 5.20
מבצע!
119.90
מחיר ל100 מ"ל: 11.99

יין איכותי זה דבר שמתאים כמעט בכל מצב. יין אדום לדייט רומנטי או סתם בערב מול סרט טוב. יין לבן במסיבת בריכה או ישיבה של צהרים עם חברים טובים. יין מתאים לכל אירוע בריתה, חתונה, יום הולדת ועוד. יין מתאים להרמת לחיים לכבוד אירוע בעבודה, גיוס של הילד. יין הוא חלק מהחגים ומהשבתות של היהדות. בקיצור, חשוב לבחור אותו טוב ולכן מוזמנים ומוזמנות לקרוא את הכתבה שלפניכם.

יין איכותי ישמח לב אנוש

מי לא מכיר את אחד המשקאות נפוצים בעולם, יין. המשקה הוא אלכוהולי ויוצרים אותו בעיקר מענבים מסוגים שונים, אך יש הטוענים כי ניתן ליצור אותו גם מפירות, ירקות ואפילו פרחים ספציפיים. את היין מגישים בכוס ייחודית עבור המשקה, בכוס יין. במידה ושותים כמו מרובה של יין (כל אחד לפי ההתאמה אליו ולגופו), אפשר להשתכר.

בנוסף לכך, יין כמו כל שאר המשקאות עם אלכוהול עלולים לגרום לבעיות בריאותיות, במידה ולא מקפידים על שתייה מבוקרת ומוגבלת. תוכלו לרכוש באלכוהום חנות משקאות אלכוהולים את היינות האהובים עליכם ועוד מגוון רחב של שתייה אלכוהולית אחרת.

איך מייצרים אותו?

תהליך יצירת היין הוא מעניין בעיקר כיוון והוא נוצר מפרי מתוק. בשלב הראשון מפרידים את הענבים זה מזה ומתחילים למעוך אותם בצורה מסיבית. לאחר עוד כמה שלבים בדרך, המיץ כלומר התירוש שנוצר עובר להיות מאוחסן במכלים של תסיסה. בתחילת התהליך השמרים הם אלו שהופכים את הסוכר של המיץ לאלכוהול.

לאחר מכן, סוחטים את המיץ ומפקידים נוזלים ממוצקים. מעבירים את היין למכלי נירוסטה לנוח או לחביות שעשויות מעץ אלון. בזמן זה גם מעבירים את הנוזלים לכלי אחר כיוון שנוצרים בתחתית משקעים. בשלב הבא היין שוב עובר תסיסה מאלו – לקטית שקוראת באמצעות חיידקים שנמצאים ביין. בתהליך זה יש המרה של החומצה המאלית לחומצה לקטית שהיא חלשה יותר. 

בנוסף, תהליכים כימיים שונים בשלב זה משפיעים גם על הצבע של היין, ארומה וטעם שלו. בשלב האחרון של התהליך מעבירים את היין לסינון, למילוי בבקבוקים וכן, הוספה של פקקים ותוויות. 

לא רק משמח

מעבר לכך שסוגי יינות שונים מוסיפים לאווירה טובה, באירוע קליל או גדול, מדובר על משקה יחסית “בריא”. כן, למרות שיש בו אלכוהול הוא בריא ומאד. הרכיב שיש לו סגולות חיוביות לגוף האדם נקרא אתנול. זהו הרכיב המשכר שנמצא אצל יין איכותי ובדרך כלל נמצא בכמות של בין 8 אחוז ל- 12 אחוזים, או במשקאות נוספים בכמות של בין 10 אחוז ועד 15 אחוזים מנפח היין שנמצא בבקבוק. 

אמנם אתנול הוא משכר, עלול לגרום להתמכרויות, לפגוע בכבד ועוד תוצאות של שתיית אלכוהול מרובה. עם זאת, כאשר נמצאים בבקרה על כמות השתייה של אתנול יש לו השפעות טובות מאד. ניתן לתת כדוגמא את מדינת צרפת בכדי להראות כי הצרפתים ששותים המון יין פחות נמצאים במצב סיכוי של מחלות לב. לדוגמה, בתוך יין אדום יש נוגדי חמצון שעוזרים לנקות את הדם וכנראה שזו אחת הסיבות לעובדה זו.

בהקשר זה מומלץ לצרוך יין איכותי בצורה מתונה, כאשר כוס אחת ביום עבור נשים ושתי כוסות ביום עבור גברים היא ההמלצה. בדרך זו ניתן מצד אחד לשתות בצורה מבוקרת ומצד שני להטיב עם עצמכם ולקבל לגופכם ובריאותכם את הסגולות של היין. 

איך לבחור יין איכותי וטוב?

אז אחרי שדנו ביתרונות של יין, חשוב גם לדעת איך לבחור יין איכותי. ראשית כל, נסו לסמוך על ניסיונם של אחרים. הכוונה לחפש המלצות על סוגי יינות שונים, לקרוא ולחקור קצת. בנוסף, בדקו איזה יין זכה בתחרויות שונות, הקשורות למשל לטעימות יין. 

מאיזה שנה הוא?

כאשר אתם בוחרים יין שזכה בתחרות מסוימת, שימו לב לשנת הבציר שבה הוא זכה והקבילו אותה לשנת הבציר של הבקבוק שאתם רוכשים. כלומר אם היין זכה בבציר של שנת 2012 עדיף לקנות בקבוק של אותה שנה ולא של שנה אחרת. לעיתים יין איכותי יכול להיות עם בציר טוב בשנה אחת ובאחרת עם איכות שונה ופחות טובה. 

כמה זכיות?

ככל שהיין זכה מספר של פעמים בתחרויות, כך יש לכם יותר בטחון שהוא יין איכותי וטוב. כמו כן, נסו לבדוק כמה תחרויות של יין שנעשו באותה שנה. במידה וסוג אחד זכה בכמה תחרויות שונות במקביל, הדבר גם מעיד על כך שהוא יין טוב ושלא רק במקום אחד חשבו זאת.

בדקו רכיבים ויקב

גם אחרי שראיתם שהיין זכה בכמה תחרויות וקיבלתם המלצות, חשוב לבדוק ולהתנסות בעצמכם. חשוב לקרוא קצת את הרכיבים של היין, לקרוא על היקב בו הוא מיוצר, להבין מה הטעם שלו, כמה אחוזי אלכוהול ועוד. 

איפה קונים יין איכותי?

כמו כל מוצר ניתן לרכוש בחנות פרונטלית של משקאות אלכוהוליים או קיוסק אפילו. כמו כן, תוכלו לרכוש בחנות כמו אלכוהום שמאפשרת רכישה בצורה של אונליין. בדרך זו הדרך היא פשוטה. תוכלו להסתכל באתר על מבחר של יינות, לראות תמונה של כל יין, איך קוראים לו. החנות עושה משלוחים למקומות שונים ברחבי הארץ. כאשר לכל משלוח ואזור יש ימי אספקה משלו.

האתר מאד נגיש ונוח, כמו כן מציע מבצעי יין רבים. כך לדוגמא ניתן לרכוש מארז זוגי של אסטל לה וי במחיר של 149.90 שקלים. ניתן לקנות שלשיית מדבר לבחירה במחיר של 99 שקלים.

בסיכומו של דבר

יין איכותי הוא מצרך חשוב שכל אחד מכיר. הוא חלק מהיום יום של אנשים, מאירועים וחגיגות שונות. מרימים לחיים איתו באירועים מיוחדים ומשמחים והוא יכול להיות מתאים לדייט רומנטי או לצפות בסרט תוך כדי. מעבר לכך, יין הוא בעל סגולות טובות ובריאות לגוף האדם. כשקונים יין חשוב לשים לב שהוא איכותי, זכה בתחרויות, מה שנת הבציר, יש עליו המלצות ועל היקב בו הוא מיוצר.

נגישות
פתח צ'אט
1
ברוכים הבאים לאלכוהום 🍹
Scan the code
כל המשקאות במקום אחד
היי,
איך נוכל לעזור?