מה ההבדל בין יין אדום ללבן?

3 ב-109.9
39.90
מחיר ל100 מ"ל: 5.32
2 ב-109.9
59.90
מחיר ל100 מ"ל: 7.99
3 ב-109.9
39.00
מחיר ל100 מ"ל: 5.20
מבצע!
119.90
מחיר ל100 מ"ל: 11.99
רוצים לדעת מה ההבדל בין יין אדום ללבן? אין זה פלא שעולם היינות נחלק לשני סוגי קהלים, קהל אוהבי היינות הלבנים אל מול אלו אשר מעדיפים את היינות האדומים, שהרי קיימים הבדלים משמעותיים בין השניים. במאמר זה המומחים של אלכוהום, חנות המשקאות של תל אביב, ירחיבו אודות ההבדלים בין שני סוגי היינות.
 

קצת אודות היינות שלכם ומה ההבדל בין יין אדום ללבן

 
רוב היינות נקראים על שם זן הענבים ממנו הם מיוצרים. יין גנרי הוא זה אשר מיוצר ממספר סוגי ענבים ואילו יין זני מיוצר מזן אחד של ענבים. שיטות הייצור של היין האדום אל מול הלבן, שונות וישנם זנים אשר מתאימים יותר לייצור של יינות לבנים ואילו זנים המתאימים ליינות אדומים. 
 

יינות אדומים

 
צבעו של היין האדום נוצר כתוצאה מצבע קליפות הענבים האדומים. המיץ של הענבים מושרה יחד עם הקליפות טרם התסיסה או במקביל לתסיסה של הענבים. ככל שהענבים והקליפות יבלו יחדיו יותר זמן, כך גם הצבע האדום של היין יהיה אדום יותר. הנוכחות של היין האדום יותר מאסיבית ואינטנסיבית מהיין הלבן ויין מסוג זה יוגש לעיתים בטמפרטורת החדר. יין אדום נחשב עשיר בטעמים וכבד יותר מיין לבן והוא אידיאלי לכל תבשילי הבקר וסוגים שונים של בשרים.
 

יינות לבנים

 
יין לבן מיוצר רק מענבים לבנים ונחשב אוורירי וקליל יותר מהיינות האדומים. כשרוצים לדעת מה ההבדל בין יין אדום ללבן יש לדעת שתהליך הייצור שלהם שונה אחד מהשני. כמו כן, זהו תהליך זה אינו מצריך שימוש בקליפות. יין לבן תמיד יוגש בטמפרטורה קרה, כך שרצוי לשים אותו במקרר יום לפני השימוש. יין לבן הולך נפלא עם מנות שונות של דגים ופסטות. חשוב לדעת שיינות לבנים חצי יבשים נחשבים למתקתקים יותר בהשוואה אל היינות הלבנים היבשים.
 
ומה לגבי ההיבט הבריאותי? יין לבן קשור קשר הדוק עם תפקודי ריאות טובים יותר. יין אדום משפיע טוב יותר על הנשימה. כעת, כל שנותר הוא להתאים את היין לסוג האוכל אותו אתם מתכננים לאכול, להחליט מהו היין הרצוי לכם ולבצע משלוח אלכוהול עד הבית או עד המסעדה שלכם מאלכוהום.
 
מוזמנים לקרוא בנוסף על יינות ישראלים.
נגישות
פתח צ'אט
1
ברוכים הבאים לאלכוהום 🍹
Scan the code
כל המשקאות במקום אחד
היי,
איך נוכל לעזור?